שיפוץ מטבח – בוחרים את השיפוץ המתאים מכל!

מטבח מודרני אפוקסי אפור מט

שיפוץ מטבח מבצעים בדרך כלל אנשים שמגיעים להחלטה שזה הזמן להפיח במטבח חיים. השיפוץ נעשה בדרך כלל למטרה אישית, או לשם העלאת ערך הנכס.

כאשר אנו מתחילים בתכנון שיפוץ המטבח חשוב שנחליט: האם השיפוץ הולך להיות שיפוץ מסיבי – משמע שיפוץ מקיף שיתחיל מיסודות המטבח, או שמא מדובר בשיפוץ קוסמטי יותר – שיתמקד בשיפוץ על פני השטח, שתפקידו לשדרג את המטבח. אז מה ההבדלים וכיצד מתחילים? התשובות בהמשך.

מהו שיפוץ מסיבי?

שיפוץ מסיבי של מטבח מהווה שינוי דרמטי ומהותי במטבח. השיפוץ יכול לכלול שינוי של מראה המטבח מהסדר של הצנרות, הכיורים, הריצוף ועוד, והוא יכלול עבודות מורכבות כגון: שינוי נקודות חשמל, הורדת קירות, בניית קירות חדשים, פתיחת חלונות ועוד.

שיפוץ מסוג זה יכלול גם בניית ארונות מטבח, הרכבת כיורים חדשים, וניתן לשנות את הסדר המוחלט של מבנה המטבח במהלך השיפוץ.

בשינוי מסוג זה מומלץ מאד להתייעץ עם אנשי מקצוע כגון: מעצבי פנים, מעצבי מטבחים, אדריכלים ועוד.

כמה כסף צריך לשיפוץ מטבח מסוג זה?

יש לקבל החלטה על מסגרת התקציב הכולל, שתיקח בחשבון את עלויות החומרים וההתקנה, ואת המפרט המלא של הפריטים שברצונכם לרכוש. היערכות מדויקת מבעוד מועד תבטיח שתוכלו ליהנות מהצלחה מרבית בעבודות השיפוץ, תוך הפחתה בהוצאות בלתי מתוכננות, ומניעת שינויים בלתי צפויים בעבודה. יש חשיבות לאיסוף מידע והשוואת מחירים סבלנית ודקדקנית בהתאם לפריטים הרצויים לכם.
בכל הנוגע לתקציב, כמובן ששיפוץ מסיבי יצריך תקציב גדול, ומן הסתם יבקש מכם גם התארגנות נכונה מבחינת השהייה בבית. עם זאת התשורה שתקבלו, בין אם תרצו למכור בעתיד את הנכס, או להנאה האישית שתפיקו מהמטבח בעתיד – תהיה גדולה במיוחד.

התאמה בין איסוף המידע לתקרת התקציב ובדיקת אפשרויות ומקורות מימון

בתום תהליך איסוף הנתונים והשוואת המחירים, חשוב שתוודאו שהסכום הכספי שתכננתם להוציא בשלב הראשון אכן תואם לציפיותיכם מהמטבח שאתם מתכננים. כדי לקבוע את הסכום והתקצוב הנכון, יש להתאים בין הסכום הכולל של עלויות המוצרים ועבודות הכנת התשתיות וההתקנה, לבין יכולותיכם וכוונותיכם הכלכליות. במידת הצורך תוכלו לברר על אפשרויות האשראי ותנאי התשלום שניתנים לכם בחברה המספקת את המוצרים והשירות, כמו גם לגבי אפשרויות מימון חיצוניות.

מהם האלמנטים שמוסיפים למטבח חדש לאחר שיפוץ מסיבי?

לאחר שהחלפנו את הריצוף, בחרנו את סגנון העיצוב, הזזנו והרמנו קירות, מיקמנו את הכיור, החלטנו מהו המקום למקרר והתנור – חשוב לרכוש כיור חדש בסגנון העיצוב שבחרנו, ולהתאים ברזים חדשים.

אם פתחנו חלונות חשוב לבחור משקופים וחלונות תואמים לסגנון של המטבח, להתאים ולבחור אריחים בסגנון תואם בין הדלפק ולחלונות, לקנות מכשירי חשמל, ולאחר מכן להתחיל בקישוט המטבח שזהו החלק הכיפי מכל בעיקר שמדובר באביזרי מטבח תואמים שיקשטו את המטבח בסגנון העיצוב שבחרנו.

מהו שיפוץ קליל יותר?

השיפוץ הקליל יותר עבור מטבחים זולים או קטנים, הוא שיפוץ שטחי – קוסמטי שמן הסתם גם בעל תקציב נמוך יותר.
שיפוץ זה לא ידרוש מכם שבירת קירות, אינסטלאטורים, אנשי חשמל או מהנדסים ואדריכלים, ובוודאי שלא תצטרכו לצאת לאכול בחוץ במצב כזה.
עם זאת עבור שיפוץ מסוג זה תצטרכו הרבה דמיון ותושייה.
כדי להתחיל חישבו על קונספט מסוים ודמיינו לעצמכם כיצד יהיה לכם נעים יותר במטבח – האם שינוי צבע ינעים את זמנכם בחלל המטבח? הוצאת מכשירי חשמל תרווח את המקום? הוספת משטחים או דילול חפצים? האם סידור מחדש של המטבח יהפוך אותו לנעים יותר?
לאחר גיבוש הקונספט החלו בניקיון המטבח, הוצאת החפצים המיותרים, ניקוי הארונות.
טיפ מעולה הוא החלפת דלתות הארונות למראה חדש או החלפת הידיות לפרזולים מעניינים יותר.
עוד תוכלו להתקין מדפים חדשים, לתלות סירים ומחבתות, להחליף תאורה, להוסיף עציצים עם עשבי תיבול, לנקות ולשנות את סדרי ארונות האחסון, ולהחליף ברזים ואף את הכיור להחליף לכיור חדש ונעים יותר.
שיפוץ מסוג זה לא יעלה כסף רב, אך יקנה מראה חדש ויוקרתי למטבח שלכם. באחריות!
חברת יוניק דזיין קשובה לצרכים שלכם בתכנון וביצוע המטבח

אצלנו בחברת יוניק דיזיינס נשמח לבוא לקראתכם מבחינת תנאי התשלום, כדי לאפשר לכם רכישה נוחה של המטבח המושלם עבורכם. תוכלו לקבל עיצוב מתקדם ויפיפייה למטבח שלכם במחירים משתלמים ביותר, וכל זאת מבלי להתפשר על איכותם הגבוהה של חומרי הגלם, ועל ליווי אישי של טובי המעצבים ובעלי המקצוע.

 דברו איתנו ויחד ניצור לכם חלום 

אנחנו מזמינים אתכם לפגישת יעוץ בחינם בה נבין יחד את הצרכים והרצונות שלכם.
קפה, מאפה וחיוך על חשבוננו

שילוב צבעים למטבח

שילוב צבעים למטבח

עיצוב מטבח הוא מסע המשלב פונקציונליות עם סגנון אישי. בין שלל ההחלטות שעומדות בפני בעלי בתים, בחירת שילוב צבעים למטבח נכון ובולט כהיבט מכריע בעיצוב

לקריאת המאמר »
למה דווקא טפט?

למה דווקא טפט?

טפטים הם אחד מסוגי קישוט הפנים העתיקים ביותר שיש לנו. הוא שימש במקור לכיסוי הקירות ולהסתרת פגמים בקירות. הטפטים עשו כברת דרך מאז והפכו לחלק

לקריאת המאמר »